Çit Mazı Büyüme Hızı

Bu yazımızda sizlere çit mazılarının büyümesi hakkında bilgi vereceğiz. Aslında çit mazı kullanım alanları oldukça fazladır. Bu bitki türü yılın 12 ayı yapraklarını dökmeden canlılığını sürdüren bir bitki türüdür. Bu fidan türü sık olarak karşınıza çıkabilir çünkü bahçelerde rüzgara karşı sığınak oluşturmak amacıyla dikilir. Sadece bahçelerde değil aynı zamanda konaklama tesislerinde, otel bahçelerinde, okul bahçelerinde, kafelerin ön kısımlarında birçok alanda sık olarak karşımıza çıkan çiçek türüdür.

Eğer siz de çit mazı fidanını ekmeyi düşünüyorsanız 50 ve ya 60 cm genişlikte ve 50 cm derinlikte 20 ya da 25 cm aralıklarla dikim yapmanız gerekiyor. Bahçenizde yer alan bitkilerle fazla uğraşmaya vaktiniz yoksa dayanıklı bir fidan türü arıyorsanız çit mazı tam size göre çünkü budama konusunda oldukça yatkın ve fazla zahmet vermeyen bir türdür. Budama işlemi ise ilkbahar gelmeden önce yapılır.

Çit mazı bitkisinin büyüme hızından bahsedecek olursak, bu bitki türü büyüme konusunda oldukça hızlıdır. Hızlı bir şekilde boy atan çiçek mazı, sıcak ve soğuk havalara karşı da oldukça dirençlidir. Soğuk iklim koşullarına rağmen kendini koruyan çiçek mazı, sıcak ve soğuğa karşı dayanıklı olması, hızlı büyümesi, az suya karşı dirençli olması, her türlü toprakta yetişen tür olmasından dolayı oldukça sık tercih edilmektedir. Eğer siz de dirençli bir bitki arıyorsanız çit mazı bitkisini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Çit Mazısı Ne Kadar Hızlı Büyür?

Ne zaman yeni bir bahçe başlatmak ve tam olarak nasıl bunu elde etmek için – veya eski birini güncellemek, kritik bir özellik gizlilik olduğunu. Çitler ve ekranlar, çitlerden daha ucuz, daha uzun ömürlü ve çok daha çekici bir seçenektir, ancak gelişmeleri biraz zaman alıyor. Bu yüzden bir çit veya gizlilik ekranına girdiğimizde, size gerçekten hızlı bir büyüme sağlayacak bir şey seçmek istiyorsunuz ve burası Mazının öne çıktığı yer. Bu harika yeşil yaprak dökmeyen, büyümesi kolay, ülkenin çoğu yerinde sert ve yılın her günü çekici. Bu yetmedi gibi, aynı zamanda orada en hızlı büyüyen herdem yeşillerinden biridir.

Yeşil Mazı Çit Bitkisinin Büyüme Hızı

Peki bu ağaç ne kadar hızlı büyür? İlk yıllarda yılda 90cm büyüyebilir. Tabi bu durum gübreleme ve bakıma göre azalma veya artış gösterebilir.

Alacağınız fiili büyüme oranı size biraz bağlı, çünkü maksimum büyüme oranını elde etmek için ağaçlarınızın iyi bir besin ve su kaynağına ihtiyacı var. Yaprak dökmeyen bitkiler için formüle edilmiş yüksek kaliteli bir bitki besini seçin ve iyi bir başlangıç ​​yaptınız. En iyi sonuçlar için modern, yavaş salınan bir gübre seçin, çünkü patlamalarla değil sürekli beslenirler. Üreticinin talimatlarını takip edin ve önerilenden fazla kullanmayın. Ekstra yarardan çok zarar verir. Düzenli olarak sulayın, ancak toprağın her sulama arasında az miktarda kurumasını sağlayın. Her zaman toprağı tamamen ıslatın ve sadece ağaçlarınızın gövdesine karşı değil, tüm kökleri kaplayan geniş bir alana su verin. Birkaç saat içinde yavaş sulama, birkaç dakika içinde çok fazla uygulama yapmaktan çok daha iyidir.

Kanıtlanmış Hızlı Büyüme

Sadece benim sözümü almak zorunda değilsiniz, bu bitkinin ne kadar hızlı büyüyeceğini gösteren bilimsel testler yapıldı. Birkaç yıl önce Arkansas Üniversitesi’ndeki fabrika bölümünde, ne kadar hızlı büyüyeceklerini görmek için bir denemede birçok farklı ağaç ve çalı dikiyorlar. Onlara yerel kreşler tarafından verilen çok küçük bazı bitkiler ile başladı ve onları bir alana dikti. Başlangıçta küçük bir gübre ve kuru havalarda biraz su aldılar, fakat aksi halde yalnız kaldılar. Her yıl bilim adamları bitkileri ölçtüler ve not aldı.

Bu Ağaç Neden Bu Kadar Hızlı Büyüyor?

Birçok kişi neden bazı ağaçların diğerlerinden daha hızlı büyüdüğünü merak ediyor ve bu sorunun cevabı oldukça ilginç olabilir. Bugünlerde herkes gen mutasyonlarını ve kötü genleri biliyor ve her canlıda onlarda var. Tüm yaşam sistemlerini en üst düzey verimlilikle durdururlar ve bir bitkinin yapabileceklerini sınırlarlar. Bununla birlikte, bitkilerde, iki farklı türün çapraz tozlaşıp melez yapması mümkündür ve Mazı Yeşil Dev’in doğuş şekli budur.

Mazı Yeşil Dev, bahçenizdeki diğer her şeyi büyütebiliyor. Mükemmel ekranlar ve çitler için daha hızlı büyüyen bir yaprak dökmeyen bitki bulamazsınız.

Sizde bir çit mazısı almak istiyorsanız Mazı Sayfamızdan sipariş verebilirsiniz. Çit için farklı bitkiler bakmak isterseniz çit bitkileri sayfamızı ziyaret ediniz.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.