Çimlerinizi yabani otlardan kurtarma ipuçları!

Tüm yıl boyunca, ayaklarımızı gür, parlak yeşil çimlere batırmayı dört gözle bekliyoruz. Ama kimse bunun yerine ayaklarınızı çimlere bastığınızda sarmaşık, kaba yonca veya bulanık karahindiba istemiyor!

Yabani otlar, büyük, çekici olmayan bir sorun olana kadar çoğalmaya devam edecekler…

Neyse ki, çiminizi yabani otlardan arındırarak ve çiminizin sağlığını artırarak hayata geri getirebilirsiniz. İşte çimdeki yabani otlardan nasıl kurtulacağınız.

BENİM ÇİMLERİM TAMAMEN YABANİ OT. NE YAPMALIYIM?

Otlarla dolu bir çimi evcilleştirmek cesaret kırıcı gelebilir, ancak her şey çiminizi olabildiğince sağlıklı tutmakla ilgilidir.

YABANCI OTLARDAN KALICI OLARAK KURTULMANIN EN İYİ YOLU NEDİR?

Otları bir sıkıntı olarak görsek de, bunlar tıpkı çim, çiçek veya çalı gibi bitkilerdir! Bu, izin verirsek en sevdiğimiz bitkiler kadar kalın ve yaygınlaşacakları anlamına gelir.

Yani, yabani otlardan kurtulmanın en iyi yolu, çimlerinizi gelişmeleri zor olan bir ortam haline getirmektir.

Düşük biçilmiş çim, sıkıştırılmış toprak ve sudan yoksun çim, yabani otları teşvik eder. Bu sorunları tersine çevirmek ve sağlıklı bir çimi korumak, yabani otlara kalıcı olarak veda etmenin en iyi yoludur.

ÇİMENLERİ ÖLDÜRMEDEN OTLARI ÖLDÜRMEK İÇİN YÖNTEMLER VAR MI?

Önceden ortaya çıkan ve ortaya çıkan herbisitler sadece bunun için tasarlanmıştır. Her ikisi de özellikle yabani otlar için yapılır. Böylece, yengeçler için önceden ortaya çıkan veya karahindiba için sonradan ortaya çıkan sadece bu bitkiler için yaratılmıştır. Çimlerinize zarar vermezler (doğru uygulanırsa) .

 

Yabani otlar çiminizi devirmeye başlıyorsa, onları pistlerinde durdurmak için dört adım vardır:

Ne ile uğraştığınızı bulmak için çimlerinizi inceleyin . Belirli yabancı otları hedeflemek için tedaviler yapıldığından, ürün satın almadan önce çiminizi neyin rahatsız ettiğini bulmanız gerekir.
Hem yabani ot türü hem de içinde bulundukları aşama için yapılmış bir tedavi seçin . Büyüme mevsiminden önce ilkbaharda yabani otları hedeflemeyi planlıyorsanız, önceden ortaya çıkmanız gerekir . Yerleşik yabani otlar için ortaya çıkış sonrası alın.
Ne kadar ürün uygulanacağı ve ne zaman kullanılacağı ile ilgili talimatları dikkatlice izleyerek yabani otları öldürün . Güvenli olmaya başlamadan önce çantayı en az üç kez okuyun!
Çimenizin otsuz kalmasına yardımcı olmak için uygun bir çim bakım programı takip edin.
Sonbaharda çimlerinizi tohumlayın ve gerekirse havalandırın.
Çimeninize kıştan önce son bir kısa biçme ve gübreleme işlemi verin .
İlkbahar ve yaz aylarında çiminizi düzenli olarak biçin, çimlerin üçte birinden fazlasını çıkarmamaya dikkat edin.

ÇİM İÇİNDEKİ YABANİ OTLARDAN DOĞAL OLARAK KURTULABİLİR MİYİM?

Evet! Ancak bu daha fazla zaman ve çaba gerektirebilir. Sirkeyi doğrudan yabani otlara püskürtmek, onlardan kurtulmanın doğal bir yoludur. Bitki yapraklarını kurutur ve yer üstünde olanları öldürür.

Ayrıca standart yüzde 5’ten fazla asetik asit içeren sirke alın. Yüzde 10 ila 20 asetik asit içeren sirke bulmak için süpermarket yerine bir ev geliştirme mağazasına gidin.

Püskürtürseniz, yabani otların en büyük büyümesinin yüzde 80 ila 100’ünü öldürebilirsiniz.

Bu yöntem, çim boyunca yayılmış birkaç yabani ot için en iyi sonucu verir. Daha büyük spreadler için, güvenli ve etkili bir herbisit ile gitmek en iyisidir.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Deneme

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.