Bir Selvi’nin Ölü Olduğunu Nasıl Anlarım?

 

Bir Selvi, Cupressaceae’ye ait olan herhangi bir ağaç veya çalılıktır. Ağaçlar muhteşem yüksekliğe kadar büyür, ancak bir mantar enfeksiyonu olan kanserler, kök çürüklüğü ve cercospora iğnesi yanıklığı gibi birçok sorunla karşılaşabilirler. Yaş ayrıca ağacın sağlığı üzerinde de bir faktördür. Birkaç sinyal, Selvi ağacınızın öldüğünü gösterir.

Selvi ağacının kabuğunu inceleyin. Kabuğun kırılgan bir dokusu varsa ve büyük topaklarda düşüyorsa, Selvi ağacı ölebilir. Ölü bir Selvi ağacının kabuğu da dokunuşta süngerimsi olabilir.

Ağacın bacaklarına bak. Ölen ya da ölü bir ağacın noktalarda kopan ya da hep birlikte düşmüş uzuvları olacaktır.

Ağacın altındaki dallardan birini ayırın. Sağlıklı ve canlı bir ağacın bükülen ve kırılması daha zor olan dalları vardır. Ölü bir servi ağacının dalları kırıldığında kolayca kopar.

Selvilerinizin iğnelerini inceleyin. Ölü bir servi ağacının iğneleri yeşil ve gür olması gereken asal sırasında kahverengi ve düşen iğneleri vardır. Tüm yıl boyunca kahverengi iğneler olan bir ağaç öldü ve kaldırılması gerekiyor.

Ağaç gövdesini büyük çatlaklar için inceleyin. Çoğu zaman katılımsız bırakılan ve ölen bir Selvi ağacı çatlaklar oluşturmaya başlar, bazıları ağacın kendi kendine düşebileceği kadar derindir. Ağaçta büyük bir çatlak varsa, o öldü ve olası hasarı veya yaralanmayı önlemek için derhal kaldırılmalıdır.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.