Limon çamı

Limon çamı nedir? Limon çamı özellikleri nedir? Bugün sizlere özellikle bahçe ve peyzaj çalışmaları ile uğraşanlar için limon çamı hakkında bazı bilgileri aktaracağız. İşte detaylar..

Çok hızlı bir şekilde gelişim sağlayan ve çok sağlam bir bitki olarak bilinen limon çamı, özellikle parlak bir sarı ile yeşil renkli yapraklarını el yardımıyla ovduğunuz zaman limon kokusu verecektir. Genelde sakı içerisinde çok güzel bir görünüm sunar. Hatta çok uzun süre dayanıklılık gösterir. Geniş bir toprak saksısı içerisinde birkaç yıl çok rahat yetiştirilebileceğini söyleyebiliriz.

Limon çamı özellikleri

Limon çamları genelde çok fazla ışık yada güneşli ortamı istiyor. Sıcaklık isteği ise, ısıya duyarlı olduğundan ciddi soğuk havalarda zarar görecektir. Sıcak ve nemli deniz iklimlerinde çok rahat yetişir. İyi olan drenajlı ve verimli olan toprakları daha çok sever. Sulama konusunda ise çok fazla suya gerek olmadığını ve nemli kalacak şekilde sulamanın olması yeterlidir. Gübre konusunda düzenli bir şekilde iğne yapraklılar için hazırlanmış olan gübreleme işlemini yapmanız gerekiyor. Saksı değişimi ise gelişme ve büyüme sırasında ihtiyaç duyulduğu taktirde yapabilirsiniz. Ek olarak budama konusunda da oldukça yatkın olduğunu söyleyebiliriz. Tohum ve çelik ile üretimi yapılabilir. Bu bitkide kök çürülüğü hastalığı ve kabuklu bit ile yaprak biti son olarak ise kırmızı örümcek hastalıkları görülüyor.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.