Gold Rider Leylandi’nin Özellikleri ve Peyzaj Niteliği

Gold Rider Leylandi (Cupressocyparis x leylandii ‘Gold Rider’)

Bu muhteşem servi, hem güzel hem de yoğun olan etkileyici altın yapraklar sunar; açık yeşil yaprakları ve piramidal duruşu ile etkileyici bir görsel şölen sunar. Bu serviler park ve bahçelerde koruma çiti veya bireysel olarak peyzaj çalışmalarında yer alır. Gold Rider Leyland Cypress‘in süs özelliği çekici altın yaprakları olmasıdır. Küçük ölçekli benzeri yaprakları ve sonbaharda bakırımsı-bronz rengi ile tam olarak bahçenizde görmek istediğiniz çit denilebilir.

Peyzaj Nitelikleri

Gold Rider Leyland Cypress, ayırt edici ve rafine edilmiş piramidal formlu, yoğun, yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Peyzaj kompozisyonuna son derece ince ve narin bir doku kazandırır; bu da sadece temelde harika bir vurgu özelliğidir.

Bu nispeten düşük bir bakım ağacıdır. Budama gerekli olduğunda, herhangi bir geri dönüşü kaldırmaktan başka, sadece cari sezonun yeni büyümesini düzeltmek önerilir. Önemli bir olumsuz özelliği yoktur.

Büyüme ve gelişimi

Gold Rider Leyland Cypress, büyüme sonunda yaklaşık 10 metre olacak şekilde büyüyecek. Zeminden 30 cm tipik bir açıklığa sahip düşük bir gölgelik vardır ve güç hatlarının altına dikilmemelidir. İdeal koşullar altında 60 yıl veya daha fazla yaşaması beklenebilir.

Bu ağaç tam güneş altında ve kısmi gölgede en iyi şekilde gelişir. Eşit derecede nemli koşullar ortalama olarak en iyisi iken, ancak durgun suya tolerans göstermez. Toprağın cinsi için özel bir durum olmamasına karşın, asitli topraklar için kesin bir tercihi vardır ve çevresel tuzu tutabilir. Kentsel kirlenmeye biraz toleranslıdır. Bu özel bitki, özel bir melezdir.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.