Koklamaya Doyamayacağınız 15 Bahçe Çiçeği

Bahçenizi, göründüğü kadar güzel kokan koku çiçekleriyle doldurun.

Gül

Çok az bitki gül gibi kokuyu sembolize eder. Bu bitki grubunda çalılar, sarıcılar, bodur ve bir çok çeşit harika tür bulunur. Çiçek rengi beyaz, koyu bordo (neredeyse siyah), limon sarısı ve diğer tonların bir çok farklı renkte bulunabilir. Easy Elegance koleksiyonu gibi yeni gül lansmanları, güçlü kışa dayanıklı hastalıklara dayanıklı yapraklara sahiptir. Eski İngiliz bahçe güllerini andıran zengin yapraklı çiçekleri açar ve kokusuyla kızarır.

Clematis

Tatlı kokulu çiçekleri açan klasik bir sonbahar çiçekçisi olan tatlı akasmaların kuzenidir. Yaz ayları boyunca Temmuz ayından Eylül ayına kadar tatlı bir koku yayıyor. Sıcak nemli günlerde koku havada lezzetli bir şekilde asılı kalır. Çiçekleri bir kızılcık renk tonu başlar ve yaşlandıkça maviye geçer. Hepsinden iyisi,  istenmeyen fidelerle bahçenizi istila etmeyecektir (tatlı sonbahar akasmaları gibi). Bitkiler, kış sonunda sert bir budamadan yararlanır. 10 ‘- 15’ boyunda ve 6 ‘- 10’ genişliğinde büyür – bir giriş kemeri veya kafes için harika bir seçimdir. .

Gardenya

Klasik çiçek buketi gardenya hoş bir koku verir. Saf beyaz, tenis topu büyüklüğünde çiçek, mumlu, koyu yeşil yaprakları ile güzel bir kontrast oluşturur. Bitkiler dik bir şekilde, 3 ‘ila 5’ boyunda ve geniş, büyür. Peyzajdaki mutlu bir gardenyaya sırrı kalın malç, toprakta bozulma yok (kökler yalnız kalmak gibi) ve aylık bir asit gübresi, kan unu veya balık emülsiyonu ile besleniyor. Çit olarak ‘Tatlı Çay’ı büyütün ya da kokuyu elinizin altında tutmak için en sevdiğiniz dış mekan koltuğunun yanına yerleştirebileceğiniz bir kapa koyun.

Sümbül

Hollandalı sümbül bahçedeki iyi bir kokulu çiçek türüdür. Nergisleri, ilkbaharın ortalarında açar, nergislerin eşyaları toparladığı zaman. Çiçekleri, bahar bahçesini doldurabilen zengin ve tam bir koku verir. İç mekanda, zorla sümbül kapları kış kokusundaki bahar kokularını canlandırıyor. Bahçede bir bahar gösterisi için sonbaharda bitki ampuller. Pembe, mor, mavi, somon, beyaz ve kırmızı gibi birçok renkte çiçek renkleri seçebilirsiniz.

Çiçekli Stok

Stok, Viktorya dönemi bahçelerinde yaygın bir bitki olan çok sevilen eski kafalı bir çiçektir. Modern çeşitler, daha iyi ısıya tolerans ve derin menekşe, gül pembesi, fuşya ve beyaz gibi canlı bir mücevher tonu çiçek yelpazesi gibi şeyler sunar. Çiçeklenme stoğunu kaplarda veya yatakları dikerek bir girişin yakınına yerleştirin, böylece kokunun tadını çıkarabilirsiniz. Sert bir dondan sonra ölmek üzere olan yıllık bir bitkidir.

Çikolata Çiçeği

Yeterince çikolata alamıyor musun? O zaman bu tam senin için bitki. Çikolata çiçeği (Berlandiera lyrata) Güneybatıdan gelen bir kır çiçeğidir. Bu güneşli sarı çiçekler, sabah saatlerinde zengin bir çikolata kokusu bırakır. Bitkiler kurulduktan sonra kuraklığa dayanıklıdır ve düşük su kullanımı veya xeriscape bahçeleri için mükemmel bir seçimdir. Çikolata çiçek boyunda ve genişliğinde 12 ile 20 arasında büyür.

Hercai Menekşe

Güzel kokulu yıllıklarla dolup taşan bir kap dikerek ilkbahar ve sonbaharda göz alıcı renk ve tatlı çiçek parfümüyle doldurun. Bu tencerede, gece ve gündüz serin olduğunda mevsimlerde gelişen bir bitki üçlüsü bulunur. Berrak Kristal beyaz tatlı alyssum tatlı bir parfüm sunar. Bu bitki grubu erken ve geç mevsim tozlayıcı böcekleri çağırmaktadır.

Dianthus

Bahçenizi ‘First Love’ dianthus’un baharatlı karanfil kokusuyla doldurun. Çedar pembesi olarak da bilinen dianthus, baharın ortasından sonbahar donuna kadar çiçeğin çırpıcı çiçeklerini açan güçlü bir bahçe sanatçısıdır. Bitkilere harcanan çiçeklerin kaldırılması, mevsimsel olarak düzenli bir çiçek gösterisi sağlar. Çiçekler saf beyazı açar ve parlak gül rengine dönüşür. Kışın, yaprak dökmeyen yapraklar ılık bölgelerde bahçeye renk katar.

Scentropia Koyu Mavi Heliotrope

Bu eski moda güzellik, bahçeye eşsiz bir koku getiriyor. Heliotrope (Heliotropium arborescens) Peru’nun bir doğasıdır. Kirazlı turta bitkisi olarak da bilinen heliotrope, badem ezmesi, vanilya, badem ve kirazlı turta notalarına sahip olduğu söylenen karmaşık bir kokuya sahiptir. Kokuyu bir verandada veya güvertede yakın tutmak için kaplarda büyütün. Veya bahçenizde yaşayan bir aromaterapi dalgasını serbest bırakmak için bu çiçeklenme güzelliği ile bir çiçek yatağını doldurun. Kısmen gölgeye tam güneşte heliotrop zengin, iyi drene toprak verin (günün en sıcak döneminde biraz gölge iyidir). Dallanmayı teşvik etmek için gençken büyüyen ipuçlarını sıkıştırın ve daha fazla çiçek geliştirmek için harcanan çiçekleri çıkarın.

‘Yıldızcı’ Oriental Lily

‘Stargazer’ Oriental lily, zengin bir parfüm çıkaran büyük çiçek açar. Yaprakları beyaz bir kenarı ile koyu pembe. Oryantal zambak, sonbahar veya ilkbaharda ekilebilecek bir kapta yetişir. En ağır gövdeler 3 ‘e kadar büyür ve esnetme işleminden yararlanır. Soğanları atmaktan kaçınmak için ekim sırasında kazık ekleyin. Çiçekler yaz ortasında görünür ve buharlı bir yaz akşamında bütün bahçeyi koklayabilirsiniz. Dikim yatak veya kaplarda oryantal zambaklar büyütün.

Günbatımı Hyssop

Günbatımı çenesi (Agastache rupestris) ile doğal bir Amerian kır çiçeği bahçenize hoş geldiniz. Bu çiçek açan güzellik, bahçeye zengin bir koku aroması getiriyor. Çiçekler, yaz sonlarından dona, gün batımı-turuncu tonlarında açılmadan dona görünür. Tozlayıcılar bu kır çiçeğini keser. İyi drene toprakta en iyi şekilde büyür ve kurulduktan sonra aşırı kuraklığa dayanıklıdır. Bir xeriscape veya düşük su kullanımlı bahçe için iyi bir bitkidir. Eski büyümeyi kesmek için baharı bekleyin. Bitkiler 20 “ila 24” boyunda ve 16 “ila 20” genişliğindedir.

Viburnum Kartopu

Spice Girl kartopu, ilkbahar ortalarında bir bahçenin tamamını koklayabilen harika kokusuyla sevilen Koreli baharat kartopu bir seçkisidir. Çiçek kümeleri beyaz çiçekleri ortaya çıkarmak için açılan pembe tomurcuklarla başlar. Spice Girl kartopu parlak kırmızı sonbahar renk ile göz kamaştırır ve geyik dayanıklıdır. Tam güneşe ışık gölgesinde bir yer verin. Spice Girl kartopu 6 ‘ila 7’ boyunda ve 7 ‘ila 8’ genişliğinde büyür.

Leylak

Çiçek leylaklarının parfümünü yenmek zor. Bu çiçekli çalılar, çeşide bağlı olarak, ilkbahar sonundan ilk yaza kadar çiçek açar. Çiçekleri mor, lavanta ve beyaz gibi geleneksel renkler sunar. Ayrıca pembe, sarı ve hatta iki renkli çiçek açan leylakları da bulabilirsiniz. Birkaç leylak aslında kokudan yoksundur, bu yüzden bir bitki satın almadan önce ödevini yapmak önemlidir. En güzel kokulu çeşitlerden bazıları açık mavi ‘Başkan Grevy , şarap kırmızısı’ Kongo, pembe’ Kızarıklık Allık ‘ ve beyaz’ Güzelliği ‘ Moskova . Bitkiler çalılıktan küçük boyuta kadar büyür ve 3 ‘den 15’ boyuna ulaşır.

Bahçe floksu

Uzun boylu bahçe phlox (Phlox paniculata) yaz ortasında parfüm rengini dolduran eski moda bir çok yıllıktır. Çiçekler pembe, kırmızı, mor, beyaz ve çeşitli renk kombinasyonlarının tonlarında açılır. Çiçekleri, boğucu yaz günlerinde bahçede dolaşan tatlı bir koku verir. Bu güzellik Alev Serisi Mercan bahçesi floksu olarak satılmaktadır. Flame Serisi, doğal olarak cüce, 15 “ila 18” boyunda büyüyen, geniş bir bahçe phlox grubudur – kaplar, sınır veya avlu bahçelerinin önü için mükemmel bir yükseklik. Bitkiler güçlü hastalık direncine ve doğal gür formuna sahiptir.

Lavanta

Güzel İngiliz lavantalarını (Lavanta angustifolia), bahçenizde kokusu olan bir bitki planına dahil edin. Yapraklar, çiçekler ve saplar tümüyle klasik lavanta kokusunu verir ve güneş bitkileri ısıtdığında, sadece kokuları gidermek için yaprakları fırçalamanız gerekir. Lavanta, sivrisinekleri açık havada körfezde ısırmaya yardımcı olur. Akşamları, çiçek tomurcuklarını ve yapraklarını ezerek ve cildinize sürterek böcek avı yaratan faydalarını yakalayın. Lavantayı saksılara veya dikim yataklarına sokun. Bitkiler uzun boylu ve geniş 12 “ila 18” büyür.

 

Hangi çiçek hoşunuza gitti? lütfen bizimle paylaşın

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

2 Yorum

  1. Merhaba, bu listeden hangi çiçekleri sizden temin edebiliriz.
    • Merhaba, Bu sayfadaki bazı ürünleri https://www.enfidan.com/cicek-acan-bitkiler kategorisinden bakabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.